Nenechte si ujít novinky z naší obce

Přihlaště se do aplikace Mobilní rozhlas, a budou vám bezplatně chodit SMS či e-maily.

Co je u nás nového

Máte doma dětské knihy nebo detektivky? Přineste je do obecní knihovny!

Přidejte se k novému projektu obecní knihovny, který nejen pomůže ulehčit vašemu rodinnému rozpočtu, ale také zvýší zájem dětí o čtení. Darujte dětské knihy, které již vašim dětem posloužily, a my je s radostí zapůjčíme dalším rodinám v Hlásné Třebani a na Rovinách. Společně můžeme vytvořit bohatší knihovní fond a otevřít dveře k nekonečným dobrodružstvím a poznávání pro naše nejmladší.

Zpravodaj třebaňských a rovinských občanů a chatařů 5/2024

V červnovém ZPRAVODAJI se dočtete o slavnostním otevření fotbalového hřiště spojeném s turnajem starých gard. Nezapomeňte se zapojit do připomínkování nového územního plánu, který ovlivní budoucí rozvoj obce. Zveme vás také k darování dětských knih pro obecní knihovnu, čímž přispějete k rozšíření čtenářských zájmů našich nejmenších. Těšit se můžete na pestré kulturní akce v okolí, které zpestří vaše léto.

Oprava Mořinské ÚPLNÁ UZAVÍRKA 3.6.

Musíme to opravit! Z důvodu provádění asfaltového povrchu v ul. Mořinská bude v pondělí 3.6. od 7:30 ZCELA UZAVŘEN vjezd i výjezd z ulice.

Plavba po Berounce - 15. 6. od 14:00 na téma Večerníček

Milí přátelé a příznivci mořských i nemořských vod. Zveme vás na již 5. ročník netradiční Lampionové plavby po Berounce. Letošním rokem nás bude provázet Večerníček.

Fotbalový turnaj o pohár starosty 8. 6. od 11 hodin

Sousedé zveme vás v sobotu 8. 6. od 11 hodin na fotbalový turnaj na znovuotevřeném hřišti na Plovárně, dříve známém jako "Nakloněná rovina". Přijďte si užít den plný fotbalu a zábavy.

Oprava Mořinské ulice 27. 5. - 10. 6.

Musíme to opravit! Stavební firma bude provádět opravu nekvalitního asfaltového povrchu Mořinské ulice. Mořinská bude uzavřena od restaurace Česká hospoda po křižovatku s ulicí Pod Svahem. Rozsah uzavírky od 27. 5. do 10. 6. je maximální, uděláme vše proto, aby se doba uzavírky zkrátila.

Nový územní plán Hlásné Třebaně a Rovin: Cesta k harmonickému rozvoji obce

Po mnoha měsících pečlivého plánování, intenzivních debat a spolupráce jsme dokončili návrh nového územního plánu obce Hlásná Třebaň. Do 28. června je možné zasílat písemně připomínky k první verzi územního plánu.

Zpravodaj třebaňských a rovinských občanů a chatařů 5/2024

Májové číslo Zpravodaje je zelené :) Dozvíte se, jaké výsadby zeleně chystá okrašlovací komise zastupitelstva, kdy otevřeme fotbalové hřiště na Plovárně, dočtete se o referenčním svahu botanickém svahu a můžete pomoci vybrat strom roku 2024.

Přednáška "Zdravé střevo, šťastné já" 11. 4. od 17:30 v MŠ

Ve čtvrtek 11. dubna od 17:30 proběhne Přednáška "Zdravé střevo, šťastné já" v MŠ . Jsou pro vás aktuálním tématem nemoci dětí, opakující se záněty, rýmy, chřipky, alergie, ekzémy, stavy úzkosti, deprese a mnoho dalšího? Medicína již udělala vše a vám stále není úplně dobře? Přijďte na přednášku.

Zájezd pro seniory - hrad a zámek Bečov nad Teplou

Sousedé, v sobotu 13. 4. pořádáme bezplatný Zájezd pro seniory do Bečova nad Teplou. Naši senioři se mohou těšit např. na naprosto unikátní relikviář svatého Maura ze 13. století, jehož hodnotě mohou v Česku konkurovat pouze korunovační klenoty. Příběh objevení relikviáře ve 20. století je jak vystřižený z filmů s Jamesem Bondem. Zbývají poslední volná místa! Odjíždíme v 8 hodin od České hospody, z rovinské návsi v 8:15. Rezervace: 775579937 nebo obec@hlasnatreban.cz

Zpravodaj třebaňských a rovinských občanů a chatařů 4/2024

V dubnovém Zpravodaji se dozvíte, že Hlásná Třebaň porazila Velkou Británii i Čínu v uznání referenčního bodu pro geologický věk "aeron", pozveme vás na zájezd pro seniory či pálení čarodějnic, staročeské máje, přečtete si rozhovor s Olgou Ciglerovou, která řídí letecký provoz na pražském letišti, dozvíte se, co je nového u našich spolků.

Ukliďme Třebaň

Sousedé, pojďte s námi uklidit naši obec a její okolí. Setkáme se 6. dubna 2024 v 9:00 u obecního úřadu.

Smogová situace

Sousedé, v sobotu 30. 3. večer byla vyhlášena smogová situace, protože saharský písek v ovzduší vedl k překročení limitů polétavého prachu. Saharský písek se na našem území může pohybovat až do pondělí.

Přidáváme po obci kontejnery na tříděný odpad

V obci zřizujeme dvě nová sběrná hnízda pro sběr tříděného odpadu v ulici Na Zahrádkách a v Chodské.

Zpravodaj třebaňských a rovinských občanů a chatařů 3/2024

V přeznovém Zpravodaji vás seznámíme, na jakých projektech v letošním roce pracujeme, ohlédneme se za úspěšným divadelním představením, pozveme vás na velikonoční tvoření a spoustu dalších akcí.