Nenechte si ujít novinky z naší obce

Přihlaště se do aplikace Mobilní rozhlas, a budou vám bezplatně chodit SMS či e-maily.

Co je u nás nového

Přednáška "Zdravé střevo, šťastné já" 11. 4. od 17:30 v MŠ

Ve čtvrtek 11. dubna od 17:30 proběhne Přednáška "Zdravé střevo, šťastné já" v MŠ . Jsou pro vás aktuálním tématem nemoci dětí, opakující se záněty, rýmy, chřipky, alergie, ekzémy, stavy úzkosti, deprese a mnoho dalšího? Medicína již udělala vše a vám stále není úplně dobře? Přijďte na přednášku.

Zájezd pro seniory - hrad a zámek Bečov nad Teplou

Sousedé, v sobotu 13. 4. pořádáme bezplatný Zájezd pro seniory do Bečova nad Teplou. Naši senioři se mohou těšit např. na naprosto unikátní relikviář svatého Maura ze 13. století, jehož hodnotě mohou v Česku konkurovat pouze korunovační klenoty. Příběh objevení relikviáře ve 20. století je jak vystřižený z filmů s Jamesem Bondem. Zbývají poslední volná místa! Odjíždíme v 8 hodin od České hospody, z rovinské návsi v 8:15. Rezervace: 775579937 nebo obec@hlasnatreban.cz

Zpravodaj třebaňských a rovinských občanů a chatařů 4/2024

V dubnovém Zpravodaji se dozvíte, že Hlásná Třebaň porazila Velkou Británii i Čínu v uznání referenčního bodu pro geologický věk "aeron", pozveme vás na zájezd pro seniory či pálení čarodějnic, staročeské máje, přečtete si rozhovor s Olgou Ciglerovou, která řídí letecký provoz na pražském letišti, dozvíte se, co je nového u našich spolků.

Ukliďme Třebaň

Sousedé, pojďte s námi uklidit naši obec a její okolí. Setkáme se 6. dubna 2024 v 9:00 u obecního úřadu.

Smogová situace

Sousedé, v sobotu 30. 3. večer byla vyhlášena smogová situace, protože saharský písek v ovzduší vedl k překročení limitů polétavého prachu. Saharský písek se na našem území může pohybovat až do pondělí.

Přidáváme po obci kontejnery na tříděný odpad

V obci zřizujeme dvě nová sběrná hnízda pro sběr tříděného odpadu v ulici Na Zahrádkách a v Chodské.

Zpravodaj třebaňských a rovinských občanů a chatařů 3/2024

V přeznovém Zpravodaji vás seznámíme, na jakých projektech v letošním roce pracujeme, ohlédneme se za úspěšným divadelním představením, pozveme vás na velikonoční tvoření a spoustu dalších akcí.

Mobilní svoz elektroodpadu zdarma

Sousedé, mezi 19. - 23. únorem je možné si objednat zdarma mobilní svoz elektroodpadu. Svoz organizuje společnost Asekol, která provozuje červené sběrné kontejnery na elektroodpad.

Zpravodaj třebaňských a rovinských občanů a chatařů 2/2024

V únorovém čísle se dozvíte, že obec pořídila do svého majetku důležitý pozemek v centru Hlásné Třebaně, provedeme vás platbami obecních poplatků, které je třeba zaplatit do konce února, pozveme vás na kulturní akce.

Masopust 3. února 2024 na Rovinách a v Hlásné Třebani

Zveme vás na tradiční akci - masopustní veselí. Začínáme v sobotu 3. února v 12:45 na Rovinách, zabíjačkové hody budou probíhat před obecním úřadem od 15:30.

9. 2. - premiéra divadelní hry Instalace

Sousedé, Art Club Ferdinand zve na premiéru své divadelní hry Instalace dne 9. 2. od 19:30 do sokolovny.

Zpravodaj třebaňských a rovinských občanů a chatařů - leden 2024

V lednovém zpravodaji se dozvíte, jak se mění svoz odpadů, kolik budou v letošním roce stát poplatky za odpady a ze psů, pozveme vás na masopust i divadelní premiéru.

Přijďte si na úřad pro popelnice na tříděný odpad zdarma

Pro každou domácnost s trvalým pobytem v obci máme díky dotaci z EU k bezplatnému užívání dvě nádoby na tříděný odpad – žlutou a modrou – přijďte si je v lednu v úředních hodinách vyzvednout.

Odečet stavu vodoměru z důvodu vyúčtování stočného za rok 2023

Milí sousedé, prosíme vás o odečet stavu vašeho vodoměru ke konci roku 2023 kvůli vyúčtování stočného. Samoodečet nahlaste nejpozději do neděle 7. ledna 2024.

Objednávka / změna svozu odpadu na rok 2024

Milí sousedé, potřebujete-li změnit frekvenci svozu, velikost nádoby, nebo se chcete přihlásit ke svozu odpadu, dejte nám vědět. Jednoduše online • e-mailem • nebo osobně na obecním úřadu.