HASOFEST a HASOBĚH 12. 8. 2023

Srdečně Vás zveme na HASOFEST 12. srpna od 14.00 hodin a běžecké závody pro hobby sportovce HASOBĚH 12. srpna od 10.00 hodin pro děti a od 11.00 hodin pro dospělé.

Oznámení o přerušení dodávky elektřiny 10. 8. 2023

Dle informace ČEZ distribuce a.s. Vás informujeme, že dne 10. 8. 2023 od 8:00 do 16:00 je plánována odstávka dodávky elektrické energie v části obce Hlásná Třebaň.

Zapojte se do programu „HLÁSNÁ TŘEBAŇ A ROVINA SOBĚ“

Je pro vás důležité, jak naše obec vypadá? Zapojte se do programu „Hlásná Třebaň a Rovina sobě“, ve kterém můžete finančně přispět na výsadbu stromů či osazení laviček v obci.

Zákaz pálení

N návaznosti na výstrahu ČHMÚ vstupuje dnem 7.7. 2023 v 12:00 hod. v účinnost zákaz pálení.

Zpravodaj třebaňských a rovinských občanů a chatařů 07-08/2023

Přečtěte si v elektronické verzi letní speciální dvojčíslo Zpravodaje.

O vztahu člověka k jídlu s Evou Ferrarovou

Jako pozvánku na přednášku Evy Ferrarové, která se uskuteční 10. června 2023 v České hospodě přinášíme rozhovor, který jsme s paní Ferrarovou vedli v únoru 2022 pro náš obecní Zpravodaj.

Zpravodaj třebaňských a rovinských občanů a chatařů 06/2023

V červnovém čísle Zpravodaje se dozvíte, jak se změní náves v Třebani v souvislosti s autobusovou zastávkou nebo který vzácný druh motýla byl objeven v Hlásné Třebani.

Studie úprav třebaňské návsi

Studie úprav návsi v Hlásné Třebani se zaměřuje na zvelebení prostoru kolem kapličky, který bude nově sloužit i jako točna a zastávka autobusu. Ambicí je vytvořit příjemné a funkční prostředí, které umožní pohodlné čekání na autobus a zároveň poslouží jako místo pro kulturní akce a setkávání obyvatel.

Rovinská klubovna je otevřena pro veřejnost - jak si půjčit klíče

Otevřeli jsme pro všechny místní jednotlivce i spolky klubovnu na rovinské návsi. Přinášíme návod, jak si čas v klubovně rezervovat.

Zpravodaj třebaňských a rovinských občanů a chatařů 05/2023

V květnovém čísle Zpravodaje se dozvíte, na jakých projektech pracujeme, od kdy bude možné využívat rovinskou klubovnu a jaké akce chystají místní spolky.