Základní informace

Název projektu Lávka přes řeku Berounku
Místo Hlásná Třebaň, Zadní Třebaň
Digitální mapa (T-Mapy)

Zobrazit na mapě

Oblast Řeka a její okolí
Předpokládané finanční náklady 45 000 000 Kč s DPH (cena bude upřesněna na základě zpracování projektové dokumentace)
Požadovaná dotace zatím není známo
Aktualizováno !!!Doplnit!!!
Stav projektu V přípravě
Poznámka

Připomínkování SoD na tvorbu projektové dokumentace

Zodpovědná osoba
 

Ing. Tomáš Snopek
 

Popis projektu

Podoba lávky vychází z výsledku archiktonické soutěže, kterou si obec vybrala jako nejvhodnější způsob realizace takto významné stavby. Vítězem se staly projektanti Stráský, Hustý a partneři, s.r.o.

Lávku tvoří dva velmi ploché, vně sklonění oblouky, které podporují ocelobetonovou mostovku. Konstrukce tvoří samokotvený systém, ve kterém je podstatná část obloukové síly zachycena kabely kotvenými v krajních opěrách opřených o patky oblouků. Vytváří se tak integrovaný konstrukční systém bez ložisek a dilatačních závěrů. Převáděné plynové potrubí je integrováno do konstrukce. Mostovka je vedena v proměnném podélném sklonu tak, aby chodci při zachování požadovaného průplavního profilu mohli co nejpohodlněji přejít přes řeku. Proto jsou oblouky ve středu lávky situovány ne pod, ale po stranách mostovky. Protože vodorovná vzdálenost oblouků je proměnná, je možné ve středu lávky mostovku přirozeně rozšířit, a tak zde vytvořit prostor pro zastavení a setkání. Horní povrch oblouků je
maximálně 700 mm nad chodníkem, proto oblouky nebrání volnému výhledu na okolí dospělým i dětem. Popsané uspořádání zvýrazňuje čistý tvar oblouků, nenásilně navazuje na okolí a nevytváří v krajině dominantu.

Ke stažení

ht-chodnik-ke-hrbitovu-situace-01.pdf

Milníky projektu

  • 27. 11. 2018, Vyhlášení výsledků architektonické soutěže

  • xx. xx. 20xx, Vyhlášení architektonické soutěže

  • xx. xx. 20xx, Schválení záměru projektu

Fotogalerie