Zapojte se do programu „HLÁSNÁ TŘEBAŇ A ROVINA SOBĚ“

Hlásná Třebaň a Rovina sobě

Námět na tento program jsme dostali od občanů, kteří vyjádřili přání finančně přispět na rozvoj veřejných prostranství v obci. Rádi toto přání plníme, pomůže nám lavičky či zeleň osazovat na více místech.

Pokud se rozhodnete přispět na celou lavičku, může nést vzkaz dle vašeho přání. Hodnotu daru do našeho programu si navíc můžete odečíst z daňového základu pro daň z příjmů.

Máte na výběr z dvou možností:

  1. Přispět na připravovaná místa

 Okrašlovací komise zastupitelstva pečlivě vybrala a naplánovala místa, která v roce 2023 plánujeme
 osadit lavičkou, stromem nebo zelení. Aktuálně máme rozpracovaná dvě místa:

  1. Rovina – okolí rovinské klubovny a kapličky na návsi – viz obrázek výše – máme v plánu zde vysázet trvalkové záhony a osadit dvě lavičky.
  2. Hlásná Třebaň – křižovatka ulic Pod Svahem a Na Klouzavce – obrázek na následující stránce – (lavička, strom jeřáb břek, opěrná zídka, trvalkové záhony, luční tráva, půdopokryvné keře ve svahu).

  1. Navrhnout vlastní místo. Pokud máte v srdci speciální místo, kde byste chtěli umístit lavičku či strom, a zároveň jste připraveni na vaše místo finančně přispět, ozvěte se nám.

Jak se můžete zapojit do programu?

A) Pomocí QR platby ve vaší bankovní aplikaci můžete přispět hned, stačí doplnit částku a vaše jméno a kontakt do zprávy pro příjemce. My se s Vámi následně spojíme a dohodneme vystavení potvrzení o daru atp.

                                 B) Dáte nám vědět, že máte zájem se do programu zapojit – e-mailem               (sobe@hlasnatreban.cz), telefonicky(311 681 101).

Ozveme se vám co nejdříve a dohodneme detaily, uzavřeme darovací smlouvu.

My poté zrealizujeme výsadbu, lavičku, zasadíme strom.

Nakonec si všichni budeme společně užívat hezký veřejný prostor, obec bude o výsadbu i mobiliář pečovat.

Na křižovatce ulic Pod Svahem a Na Klouzavce jsme s výsadbou trvalkových záhonů již začali.

Přibližně ve středu osázeného prostoru máme v plánu vysadit solitérní strom – jeřáb břek. Výběr konkrétních druhů rostlin a pochopitelně i stromu provedla okrašlovací komise s velkou pečlivostí a po dlouhých odborných diskusích. Lavička je umístěna tak, aby poskytovala kolemjdoucím výhled do krajiny i pocit bezpečí.