Na lávce přes Berounku přibyly nové značky

V průběhu měsíce července přibylo na lávce přes řeku Berounku nové dopravní značení a na vstupu na lávku byly osazeny nové zábrany.

V uplynulých dnech jsme dostali několik dopisů s připomínkami na již zmíněné zábradlí.

Již předchozí zastupitelstvo se několikrát zabývalo tím, jak řešit jízdu neukázněných cyklistů, jízdu na koni a motocyklu, která neprospívá již ne moc dobrému technickému stavu lávky a je nebezpečná také pro procházející chodce. Dlouho jsme přemýšleli o tom, jaké řešení zvolit. Nakonec jsme se nechali inspirovat zahraničím, kde se tyto zábrany běžně používají. Jsme si vědomi toho, že zábrany nebudou úspěšné na 100% a samozřejmě že se najdou tací, kteří hned za zábranou na kolo nasednou. Věříme však, že se situace alespoň o 50% zlepší.

Zábrany jsou osazeny dle norem a doporučení Dopravního inspektorátu v Berouně a je pro nás zásadní, aby byl umožněn průjezd handicapovaným na vozíku a maminkám s kočárky. Proto jsme ihned po instalaci zkoušeli průjezd s kočárem či dvojkočárem, který je možný.Vnímáme, že osazení zábran dopadá i na ostatní skupiny uživatelů a občanů Třebaně. V následujícím měsíci budeme provoz na lávce sledovat a na konci prázdnin stav vyhodnotíme.