Máte doma dětské knihy nebo detektivky? Přineste je do obecní knihovny!

Máte doma dětské knihy nebo detektivky, které už nepotřebujete? Přineste je do obecní knihovny

Přidejte se k novému projektu obecní knihovny, který nejen pomůže ulehčit vašemu rodinnému rozpočtu, ale také zvýší zájem dětí o čtení. Darujte dětské knihy, které již vašim dětem posloužily, a my je s radostí zapůjčíme dalším rodinám v Hlásné Třebani a na Rovinách. Společně můžeme vytvořit bohatší knihovní fond a otevřít dveře k nekonečným dobrodružstvím a poznávání pro naše nejmladší.

Milí sousedé, spouštíme nový projekt obecní knihovny, který má potenciál obohatit nejen knihovní fond, ale i životy našich nejmladších. 

Darováním dětských knih, které už vašim dětem posloužily, můžete přímo přispět k rozšíření čtenářských zájmů a ulehčit rodinným rozpočtům. Společně vytvoříme prostředí, kde láska ke knihám bude předávána z generace na generaci.

JAK MŮŽETE KNIHY DAROVAT?

Zapojení do projektu je snadné a otevřené pro všechny obyvatele naší obce. Stačí přinést jakékoliv dětské knihy, které již nejsou ve vaší domácnosti potřeba, na obecní úřad v úředních hodinách nebo přímo do obecní knihovny. Knihy by měly být v dobrém stavu, aby mohly sloužit dalším čtenářům co nejdéle.

Kdy můžete přinést své knihy?

Pondělí         8.00–12.00 a 13.00–17.00 hodin

Úterý            17.00–19.00 hodin

Středa          8.00–12.00 a 13.00–17.00 hodin

Čtvrtek         16:00–18:00 hodin 

Pátek           18:00–19:00 hodin

Při předání knih obdržíte malý dárek jako poděkování za váš příspěvek a zapojení do projektu. Všechny knihy budou pečlivě zkontrolovány, katalogizovány a následně zařazeny do naší půjčovní služby.

Vaše knihy mohou inspirovat další generace a přinést radost mnoha dětem. Nejenže podpoříte vzdělání a rozvoj našich nejmladších, ale také přispějete k udržitelnosti a společenské soudržnosti v naší obci. Těšíme se na vaše štědrá darování a na to, jak společně obohatíme životy našich dětí.

JAK FUNGUJE OBECNÍ KNIHOVNA

Obecní knihovna se nachází v prostorách Obecního úřadu Hlásná Třebaň. Najdete zde knihy pro děti a mládež, stejně jako knihy pro dospělé. Máme pro vás připravené romány, povídky, poezii, pohádky a další beletristické žánry a literární formy. V knihovně jsou k dispozici také časopisy. Kromě knih z našeho knihovního fondu, který je každý rok doplňován, spolupracujeme se Státní vědeckou knihovnou v Kladně.

Otevírací doba knihovny na jaře a v létě: čtvrtek 16:00–18:00