Informace obce z 26. 3. 2020

Vážení třebaňští a rovinští sousedé,

abychom co nejlépe zvládli koronavirovou epidemii, obracíme se na vás s výzvou:

  1. Omezme osobní kontakty s lidmi mimo domácnost, nenavštěvujme se, neshlukujme se, zůstaňme doma, karanténa byla vládou prodloužena do 1. 4. Pokud musíte vyjít ven, zakrývejte si nos a ústa rouškou a udržujte si od ostatních odstup min. 2 metry. Zdravotní vycházky do přírody jsou v karanténě povoleny.
  2. Roušky jsou k dispozici pro občany obce na „rouškovnících“ u vchodu do obecního úřadu a na Restauraci Chalupa na Rovinách. Rouškovníky průběžně doplňujeme. Osobám nad 50 let roušky dovezeme. Roušku po každé cestě mimo domov vyperte na 60 °C či vyvařte a přežehlete.
  3. Neváhejte si zavolat o pomoc – seniorům, lidem se zdravotním postižením nebo v karanténě obec díky dobrovolníkům nabízí zajištění nákupu potravin a léků a dovoz obědových menu. V případě zájmu, prosím, volejte starostovi obce Tomáši Snopkovi na tel. 774 550 317. Pokud máte ve svém okolí osamělého seniora, prosím informujte ho, jaké služby mu nabízíme.
  4. Výzva nakupujícím v prodejně COOP – prodejna je pro mnohé spoluobčany jediným dostupným místem pro nákup. Snažme se snížit riziko uzavření prodejny z důvodu karantény. Nakupujme v roušce, s rukavicemi, udržujme i v prodejně odstup min. 2 metry a maximální počet 5 nakupujících současně. Aktuální prodejní doba: pondělí: 7 – 11, úterý – pátek: 7 – 12, 13 – 15:30. V sobotu 28. 3. je zavřeno.
  5. Na úřad jen po předchozí domluvě – z preventivních důvodů jsme do odvolání zrušili úřední hodiny na obecním úřadě. Prosíme, využívejte pro kontakt s obcí telefon (311 681 101 nebo 774 550 317) nebo e-mail obec@hlasnatreban.cz. Osobní návštěvu úřadu si dohodněte předem telefonicky. Splatnost místních poplatků jsme prodloužili do 30. 6. 2020.
  6. Svoz tříděného odpadu v pytlích (tzv. Econit) je do odvolání pozastaven. Prosíme, skladujte tříděný odpad ve svých domácnostech nebo jej dovezte do barevných kontejnerů.

Pro aktuální informace sledujte webové stránky obce www.hlasnatreban.cz a
vývěsky. Děkujeme za pochopení, za důslednost a ohleduplnost.

Společně to zvládneme!, Vaše Obec Hlásná Třebaň